Ťapákovci

Ťapákovci

Detaily podujatia

Kedy: 4. októbra 2019, 18:00
Kde: Historická radnica, Košice
Adresa: Hlavná 59 (bývalé kino Slovan), Košice
Kúpiť lístok

Popis

„Vstávaj, ideme spať!“ – nezabudnuteľná a tak charakteristická veta z tragikomického príbehu slovenskej rodiny Ťapákovcov zo začiatku 20.storočia. Svojim lenivým, ľahostajným a nezmyselným spôsobom myslenia a konania nám Ťapákovci ukazujú, že za vyše sto rokov sa toho vlastne až tak veľa nezmenilo. Naša spoločnosť síce technologicky postupuje míľovými krokmi vpred, ale pohľad na svet, prístup k riešeniu životne dôležitých problémov a vzorce ľudského správania zostávajú v mnohom stále rovnaké.
„Ťapákovci“ patria k vrcholným dielam slovenskej dramatickej tvorby, v ktorom nám štipľavým a zatuchnutým humorom Timrava rozpráva o živote v jednej dedinskej izbe.

Autor: Božena Slančíková Timrava
Scenár: Ondrej Šulaj
Hudba: Norbert Vizvári
Scéna: Viktor Vincze st. a kol.
Kostýmy: Roman Hatala, Martina Bučková
Dramatizácia a réžia: Viktor Vincze st.

Dĺžka predstavenia 80 minút.

Vstupenky pre ZŤP vozíčkarov si môžete rezervovať na maily startagencysk@gmail.com

Vstupenky pre ZŤP na predstavenie v Dome Odborov Žilina nutné rezervovať na recepcii Domu Odborov.

*Produkcia si vyhradzuje právo na zmenu obsadenia v prípade choroby!

Viac informácií

ŤAPÁKOVCI OBSADENIE JAR 2019

7.2. štvrtok 19:00 – KOŠICE (Historická radnica)
PAĽO – Marek Majeský
ĎURO – Erik Peťovský
ZMIJA – Danica Jurčová
IĽA – Andrea Karnasová
ZUZA – Martina Bučková
HAGARCOVKA – Klaudia Belicová
FUZÁČKA – Ľudmila Iványiová
ČAKAJ – Viktor Vincze st.
FUZÁK – Roman Hatala
MIŠO – Rado Konečný

8.2. piatok 19:00 – BREZNO (Dom kultúry)
PAĽO – Marek Majeský
IĽA – Andrea Karnasová
ČAKAJ – Majo Labuda ml.
ĎURO – Erik Peťovský
ZMIJA – Ľudmila Iványiová
ZUZA – Martina Bučková
HAGARCOVKA – Klaudia Belicová
FUZÁČKA – Zuzana Nováková
FUZÁK – Roman Hatala
MIŠO – Rado Konečný

10.3. nedeľa 19:00 – RIMAVSKÁ SOBOTA (Dom kultúry)
PAĽO – Marek Majeský
IĽA – Andrea Karnasová
ČAKAJ – Majo Labuda ml.
ĎURO – Erik Peťovský
ZMIJA – Zuzana Nováková
ZUZA – Veronika Mondočková
HAGARCOVKA – Klaudia Belicová
FUZÁČKA – Ľudmila Iványiová / Dorka Sklenáriková
FUZÁK – Roman Hatala
MIŠO – Tomáš Vincze

11.3. pondelok 19:00 – POPRAD (Dom kultúry)
PAĽO – Marek Majeský
ZMIJA – Danica Jurčová
ĎURO – Erik Peťovský
IĽA – Jana Feketeová
ZUZA – Martina Bučková
HAGARCOVKA – Klaudia Belicová
FUZÁČKA – Zuzana Nováková
ČAKAJ – Viktor Vincze st.
FUZÁK – Roman Hatala
MIŠO – Rado Konečný

2.4. utorok 19:00 – TOPOĽČANY (Spoločenský dom)
PAĽO – Marek Majeský
ZMIJA – Danica Jurčová
IĽA – Jana Feketeová
ZUZA – Veronika Mondočková
HAGARCOVKA – Klaudia Belicová
FUZÁČKA – Zuzana Nováková
ČAKAJ – Viktor Vincze st.
ĎURO – Kristián Zsille
FUZÁK – Roman Hatala
MIŠO – Tomáš Vincze

3.4. streda 19:00 – LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (Dom kultúry)
PAĽO – Marek Majeský
ĎURO – Erik Peťovský
IĽA – Andrea Karnasová
ZMIJA – Ľudmila Iványiová
ZUZA – Veronika Mondočková
HAGARCOVKA – Klaudia Belicová
FUZÁČKA – Zuzana Nováková
ČAKAJ – Viktor Vincze st.
FUZÁK – Roman Hatala
MIŠO – Rado Konečný

25.4. štvrtok 19:00 – BRATISLAVA (DK Zrkadlový Háj)
PAĽO – Marek Majeský
ZMIJA – Danica Jurčová
IĽA – Andrea Karnasová
ĎURO – Erik Peťovský
ZUZA – Martina Bučková
HAGARCOVKA – Klaudia Belicová
FUZÁČKA – Ľudmila Iványiová
ČAKAJ – Viktor Vincze st.
FUZÁK – Rom